OCTOLAB

Wirtualna przestrzeń wsparcia dla przedsiębiorców / twórców / freelancerów z ADHD

Bo  ADHD + własna firma = milion wyzwań. I nie musisz być w tym wszystkim sam/a.

Dostęp na cały miesiąc 24/7 w cenie jednej sesji psychoterapii*.

START: 7 PAŹDZIERNIK 2024

*przeciętnej cenie jednorazowej konsultacji psychoterapeutycznej w 2024 roku

 

OPIEKUNKA OCTOLABU  –  MARTYNA OZGA

 

Martyna jest project managerką biznesów online. Ma ogromne doświadczenie w opiece nad wirtualnymi przestrzeniami. Zarządzała komunikacją w programach, które miały od kilkunastu do kilkuset osób na pokładzie. Od jednej z uczestniczek Martyna usłyszała „nie dziwię się, że Agata podjęła z Tobą współpracę, bo jesteś najlepsza„.

W OCTOLABIE troszczy się o uczestników, dbając, by przestrzeń dla osób z ADHD była przyjazna i przejrzysta – napisz do niej maila, a odpowie na każde pytania lub rozwiąże każdy problem techniczny. Koordynuje harmonogram wydarzeń i komunikację, aby każdy octolabowicz/adehadowicz zawsze wiedział, co jest grane.

Miejsce dla osób, które chcą sobie stworzyć ADHD-friendly miejsce pracy i poruszać się po biznesowym świecie ze zwinnością ośmiornicy

Prowadzisz własny biznes + masz ADHD? Niech zgadnę:

 

  • Dziesiątki macek? Łatwość łapania kilku srok za ogon? CHECK!

  • Natomiast małe i monotonne zadania po prostu znikają Ci z pola widzenia,

  • Potem je odnajdujesz, odhaczasz, ale ile to trwa … i ile wysiłku kosztuje …

  • Jadąc na hiperfokusie masz moc smoka, a chwilę później przerasta Cię włożenie faktury do odpowiedniego foldera.

  • Oprócz składek ZUS i podatku PIT, ewentualnie VAT płacisz też ciągle ADHD tax, czyli ponosisz koszty wynikające z tego, że masz ADHD (często niewidzialne).

  • Te wszystkie rzeczy, które „trzeba robić” w biznesie – być regularnym, planować, podtrzymywać relacje, odpisywać na czas! „Achilles miał tylko piętę, a ja mam całe ciało Achillesa” powiedział Woody Allen. Czasem czujesz się jak Woody.

  • Twój Wewnętrzny Krytyk to wyjątkowo ohydny typ, który potrafi zablokować najlepsze pomysły jednym parsknięciem.

  • Paraliż decyzyjny dopada Cię znienacka w najdziwniejszych momentach.

  • Szacowanie, ile co Ci zajmie to wciąż loteria – raz wychodzi, raz nie.

  • Odkrycie, że masz ADHD było przełomem, ale lata myślenia, że coś jest z Tobą „nie tak” zrobiły swoje …

Dlaczego pytam? Prowadzę własny biznes od 2011 roku, mam świetne wyniki (ale tylko ja wiem za jaką cenę), diagnozę ADHD mam od 2022 roku i uznałam, że wspaniale byłoby stworzyć miejsce:

 

  • gdzie ludzie, którzy w 100% rozumieją swoje biznesowe bolączki mogą się wspierać, 

  • a przy tym panuje mniejsza anonimowość i randomowość, niż w grupach o ADHD.

  • Miejsce, które jest zewnętrzną strukturą, która mobilizuje i wspiera

  • i przestrzenią do nauki tych rzeczy, które bardzo trudno ogarnia się samemu – np. nauka delegowania zadań (to jest proces!) albo nauka odpoczynku,

  • albo w ogóle głębokie zaakceptowanie tego, jakim się jest, bo robota kolektywna, a nie coś, co Ci da oglądanie kolejnej rolki o ADHD

I stąd pomysł na OCTOLAB. Będę zupełnie szczera – jestem przerażona zalewem „propozycji dla osób z ADHD” w sieci – aplikacji, które obiecują trwałe zmiany, a w większości przypadków nie działają, quizów, porad, które tylko potęgują chaos. OCTOLAB opiera się na sprawdzonych filarach:

  • wsparciu społeczności (Latająca Szkoła jest znana z tego, że w naszych onlajnowych programach zawiązują się prawdziwe relacje, często na lata)

  • sile „body-doublingu”, czyli wykonywania zadań przy obecności innej osoby

  • taktykach proponowanych przez najlepszych specjalistów w Polsce lub praktyków, czyli osoby, które poradziły sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi ADHD

FAQ, czyli Ważne Pytania

Podsumowując, czego się mogę spodziewać po dołączeniu ?

OCTOLAB startuje 7 października. Zaraz po opłaceniu miesięcznego dostępu otrzymasz od nas wiadomość z linkiem do grupy oraz najważniejszymi wiadomościami. Możesz wybrać, czy chcesz dostawać codzienne powiadomienia o moderowanych fokusach, czy też chcesz tylko dostawać przypomnienia o labach i spotkaniach z gośćmi. 

Czy OCTOLAB jest tylko dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą?

Nie, OCTOLAB jest dla każdego, kto czuje, że OCTOLAB mu pomoże. Poziom zaawansowania w prowadzeniu biznesu nie jest tutaj kluczowy.

Grupa jest na Facebooku? Obawiam się, że jak tam wejdę, to zaraz się rozproszę

Facebook nie jest idealną przestrzenią. Spośród różnych opcji typu osobna aplikacja, której większość osób nie zna, musi się wdrożyć, a potem zapomni do niej zaglądać lub inne aplikacje typu Discord lub Whatsapp, Facebook ma najmniej wad. I tak, Octolab wymaga posiadania konta na Facebooku

Czy oprócz grupy na Facebooku jest jakaś platforma? Gdzie mogę zobaczyć nagrania?

Nie ma dodatkowej platformy, do której trzeba by się logować ( i np. zapomnieć hasło). Laby, spotkania i fokusy odbywają się na Zoomie. Nagrania umieszczamy na Vimeo, a linki znajdziesz w podpiętym pliku na grupie. Niech żyje minimalizm!

Na czym polega „moderowana sesja pracy skupionej”?

Moderowana sesja pracy skupionej to spotkanie na Zoomie, prowadzone przez doświadczoną moderatorkę. Moderatorka otwiera spotkanie, pomaga zdecydować, nad czym będziesz dziś pracować, chętne osoby dzielą się swoimi zadaniami na czacie. Następnie wszyscy pracują nad swoimi zadaniami w ciszy (przy wyłączonych mikrofonach). Na koniec moderatorka zachęca do tego, aby podzielić się tym, co Ci się udało zrobić. Tego typu sesje co-workingowe to sprawdzony sposób zwiększający motywację i skupienie. Wypróbuj, czy dla Ciebie zadziała.

A co jeśli wiem, że z któregoś elementu Octolabu nie będę korzystać?

Octolab jest tak pomyślany, że się zapisać, nawet jeśli wiesz, że będziesz korzystać tylko z fokusów. Albo tylko z warsztatów. Albo tylko z wsparcia grupy. Zero presji, żeby rzucać się na wszystko.

A co jeśli nie mogę być na żywo na warsztacie? Czy wtedy skorzystam? W jakie dni są warsztaty?

Warsztaty i spotkania odbywają się w drugą i ostatnią środę miesiąca o godzinie 11:00. W wyjątkowych sytuacjach odbywają się we wtorki. Jeżeli nie możesz być na żywo, od razu otrzymasz link do nagrania, także w postaci podcastu (do odsłuchania np. podczas sprzątania)

Czy mogę zrezygnować po miesiącu?

Oczywiście! Możesz zrezygnować w dowolnym momencie, chociaż oczywiście największej zmiany doświadczysz, zostając na dłużej 🙂

Czy OCTOLAB jest tylko dla kobiet?

Nie. Latająca Szkoła jest znana z projektów skierowanych do kobiet, ale OCTOLAB jest otwarty dla wszystkich.

Czy dostanę fakturę, którą będzie można wrzucić w koszty?

Jasne. Podczas składania zamówienia podaj swój numer NIP.

DLACZEGO OCTOLAB? SKĄD SIĘ WZIĘŁY OŚMIORNICE?

W 2018 roku nie wiedząc jeszcze, że mam ADHD zaczęłam pisać o osobach z nadmiarem pomysłów i projektów używając metafory ośmiornicy.  Posty te cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ośmiornice to niesamowite, niezwykle inteligentne zwierzęta i idealnie nadają się jako zwierzęta totemiczne dla osób neuroatypowych. 

POMYSŁODAWCZYNI OCTOLABU – AGATA DUTKOWSKA

Agata założyła w 2011 roku Latającą Szkołę i od tego czasu  pomogła setkom osób rozwinąć swój biznes. Jej mocną stroną jest wymyślanie dobrych struktur – była pomysłodawczynią sieci Latających Kręgów, eventu inspirowanego TEDx, czyli SISU (Stories / Ideas / Stand Ups).  Jak przystało na rasową ośmiornicę bardzo ciężko pomieścić wszystkie jej projekty w jednym akapicie. Natomiast wyróżnia ją to, że potrafi tworzyć przestrzenie, które łączą ludzi.

W OCTOLABIE Agata troszczy się o to, aby zapraszać najlepszych ekspertów i najciekawszych gości,  a także będzie czuwać nad tym, aby przestrzeń służyła wszystkim uczestnikom w najlepszy możliwy sposób. Dodatkowo, przez to, że sama boryka się z ADHD ma zamiar jak najczęściej wpadać na codziennie sesje fokusowe.

Nie chodzi o to, żeby zmienić Twój system operacyjny i w magiczny sposób stać się neurotypowym ogarem. Chodzi o stopniowe przestawianie Twojego modelu pracy, aby był maksymalnie ADHD-friendly.

W OCTOLABIE możesz codziennie (24/7):

 

  • podzielić się swoją bolączką i natychmiast otrzymać wsparcie,

  • znaleźć kogoś do pomocy „ad hoc”, kto pomoże Ci ruszyć z miejsca,

  • umówić się na sesję „body doublingu”, czyli np. wspólnego ogarniania zaległości,

  • wziąć udział w moderowanej sesji pracy wspólnej o godzinie 12:00 (użyj jej do zabrania się za najtrudniejsze zadania lub po prostu wejdź w stan większego skupienia)

Na początku i na końcu tygodnia:

  • zadeklarować, co masz do zrobienia (w ramach check-inów i check-outów)

Raz w miesiącu:

  • wziąć udział w 2-godzinnym labie, czyli warsztacie podczas którego uczymy się kluczowych skilli (stawiamy na ćwiczenie się w nauce odpoczywania, hakowania mózgu ADHD, delegowania zadań, wspólnego porządkowania biznesowego zaplecza) z zaproszonym ekspertem 

  • posłuchać historii zaproszonego gościa, kogoś, kto ma ADHD i doszedł do miejsca w którym może powiedzieć „radzę sobie świetnie, oto co mi pomogło”

Natychmiast:

  • dostaniesz dostęp do nagrania warsztatu „Stwórz sobie ADHD-friendly miejsce pracy”, który pomoże Ci radykalnie zoptymalizować przestrzeń w której pracujesz, nie wydając na to fortuny (normalna cena warsztatu to 180 złotych, także to trochę tak jakby dostać dostęp do OCTOLABU gratis)

Tak wygląda faza 1.0. OCTOLAB w założeniu będzie się rozwijał zgodnie z potrzebami uczestników. Liczba sesji pracy wspólnej może się zwiększyć. Będziemy dokładać kolejne klocki, ale tak aby Cię nie przeładować, a mądrze doładować.

 

 

OCTOLAB – dostęp na miesiąc

180,00 

Miesięczny abonament obejmuje:

  • dostęp do grupy na Facebooku
  • udział w jednym 2-godzinnym warsztacie (wg rozpiski)
  • udział w 1-godzinnym spotkaniu z gościem
  • możliwość udziału 5x w tygodniu w moderowanych sesjach pracy skupionej („fokusach”) o godzinie 12:00
  • dostęp do nagrań warsztatów i spotkań, które się odbyły w poprzednich miesiącach
  • dostęp do nagrania warsztatu „Stwórz sobie ADHD-friendly miejsce pracy” (45 min)
Kategoria:

OCTOLAB to grupa na Facebooku / spotkania na Zoomie / przypominajki na mailu. Żadnych dodatkowych platform, do których można zapomnieć hasła.

OSOBY, KTÓRE W 2024 POPROWADZĄ 2-godzinne LABY

MARGO WILK / PAŹDZIERNIK

„Jak wesprzeć swój ADHD-owy mózg w zaczynaniu i kończeniu zadań”

Margo jest coachem ADHD. Ukończyła kurs Advanced w ADD Coach Academy, uznawanej za najlepszą szkołę coachingu ADHD na świecie. Mama czwórki dorosłych dzieci, w tym dwojga neuroatypowych (ADHD i AuDHD).

ANNA KUSZEWSKA-SPRAWKA / LISTOPAD

„W chaosie codzienności. Jak łagodzić natłok myśli, stres i przytłoczenie za pomocą prostych praktyk (i przy okazji się nie zanudzić)”

Ania jest psycholożką, terapeutką i trenerką mindfullness. W ramach Manufaktury Spokoju od wielu lat pomaga kobietom praktykować uważność i nawiązywać lepszy kontakt z samą sobą.

DOROTA DOT OKULICZ / GRUDZIEŃ

„Wewnętrzny Krytyk u osób z ADHD: jak sobie radzić z niewspierającymi myślami”

Dorota jest psycholożką, psychoterapeutką prowadzącą zajęcia psychoedukacyjne dla osób z ADHD. Współpracuje z fundacją „Można Zwariować”, tworzy podcast „Flow your mind” oraz organizuje cykliczny event „Myśli Gonitwa”. 

 

Oprócz tego wkrótce pojawią się tutaj biogramy zaproszonych gości, którzy podzielą się swoimi patentami na prowadzenie własnej działalności przy ADHD.